»  بیشتر بدانید   »   سمپاش توربینی باغی شامل چه قسمت هایی می شود؟

سمپاش توربینی باغی شامل چه قسمت هایی می شود؟

سمپاش توربینی باغی یا اتومایزر یکی از نمونه دستگاه های پرکاربردی است که امروزه توسط بسیاری از باغداران مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه مناسب برای سمپاشی کشاورزی بوده و می توان از آن برای سمپاشی انواع محصولات کشاورزی استفاده کرد. تنها لازم است پیش از خرید با قسمت های مختلف آن آشنا شوید، تا بتوانید بهترین دستگاه را خریداری کنید.

سمپاش توربینی باغی

یکی از تجهیزات مهمی که برای زراعت و باغبانی مورد استفاده قرار می گیرد، سمپاش است. می توان با استفاده از این دستگاه به راحتی باغ ها و زمین های زراعی را در متراژ بالایی سمپاشی نمود. با این کار دیگر محصولات کشاورزی دچار آفت نمی شوند. از میان انواع سمپاش های کشاورزی باید به سمپاش توربینی باغی یا اتومایزر اشاره کنیم.

برای این که بیشتر با سمپاش توربینی باغی آشنا شوید، لازم است تمام قسمت های آن را مورد بررسی قرار دهید. پس آشنایی با اجزای سمپاش ها و نحوه کاربرد آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

سمپاش کششی اتومایزر ریورس خطی
سمپاش 1000 و 2000 لیتری کششی اتومایزر ریورس خطی

آشنایی با قسمت های سمپاش توربینی باغی

  1. پمپ

اولین قسمت به کار رفته در سمپاش های توربینی، پمپ است. این پمپ ها معمولا بسته به میزان فشار مورد نیاز در سمپاش ها، به دو دسته پمپ های گریز از مرکز و پمپ های پیستونی تقسیم می شوند.

  1. مخزن

مخزن ها محلی برای نگهداری سم و آب هستند و حجم آنها بسته به نوع سمپاش متغیر است. البته لازم است این قسمت از سمپاش توربینی باغی، با دیگر قسمت های سمپاش هماهنگ باشد. این قسمت از سمپاش ها در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم بوده و ممکن است در برخی مدل های سمپاش به صورت مخزن جانبی استفاده شوند؛ که این مخازن دارای کاربرد متفاوتی هستند.

  1. فشار سنج

یکی دیگر از قسمت های موجود در سمپاش های توربینی، فشار سنج است. استفاده از این قطعه در سمپاش، میزان فشار موجود در سمپاش را به صورت دقیق مورد بررسی قرار داده و نشان می دهد. از آنجایی که در یک محدوده فشار مشخصی سمپاش با کیفیت بالایی پاشش انجام می دهد، از این رو لازم است در دستگاه های سمپاش حتمام فشارسنج وجود داشته باشد.

  1. تنظیم کننده فشار

شیر تنظیم کننده فشار که در اصل با نام سوپاپ اطمینان نیز شناخته می شود، یکی دیگر از قسمت های مهم در سمپاش توربینی باغی است. می توان با این قسمت میزان فشار مورد نیاز را برای سمپاشی تامین کرد.

  1. نازل

در اصل نازل وظیفه دارد اقدام به ریز کردن و سپس پخش کردن ذرات مایع سم تحت فشار نماید. محل قرارگیری این قسمت در دستگاه های سمپاشی بسته به الگوی پاشش می تواند تغییر کند.

سمپاش سوارشونده اتومایزر ریورس
سمپاش 800 و 1000 لیتری سوارشونده اتومایزر ریورس

گلپا صنعت ایرانیان

این نمونه دستگاه های سمپاشی کشاورزی طبق جدیدترین تکنولوژی روز دنیا طراحی و ساخته شده است. از این رو قسمت ها و تجهیزات مختلفی در آن به کار رفته است.  گلپا صنعت ایرانیان با نام تجاری شارونا بهترین دستگاه های سمپاش توربینی را با بالاترین کیفیت در اختیار خریداران قرار می دهد. می توانید با اطمینان اقدام به خرید این دستگاه ها نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *