»  بیشتر بدانید   »   سمپاش زراعی و سمپاش باغی چه تفاوتی با هم دارند ؟

سمپاش زراعی و سمپاش باغی چه تفاوتی با هم دارند ؟

مقدمه
استفاده از انواع سمپاش برای کنترل و دفع آفات نباتی در صنعت کشاورزی بسیار مرسوم است. انواع سموم مورد استفاده در بخش کشاورزی، توسط انواع سمپاش باغی و سمپاش زراعی مورد استفاده قرار می گیرد. این محصولات به دلیل تفاوت های جزئی که با یکدیگر دارند، امکان استفاده به جای هم در مراتع زیر کشت را ندارند و بهتر است از هر یک صرفا در مکانی که برای آن طراحی شده اند، استفاده شود. در این مقاله در مورد انواع سمپاش باغی و سمپاش زراعی این محصولات با شما صحبت خواهیم کرد.

انواع سمپاش

زمانی که شما برای خرید این محصول اقدام می کنید، 2 نوع کلی از این محصول پیش روی شما خواهد بود. این دو نوع عبارتند از :

انواع سمپاش زراعی

انواع سمپاش زراعی  شامل :

  •  انواع سمپاش میکرونر پشتی
  • سمپاش اتومایزر پشتی
  • سمپاش توربینی زراعی
  • سمپاش های پشت تراکتوری بوم دار می باشد .این محصولات همانطور که از نامشان مشخص است برای استفاده در مراتع زیر کشت وسیع و مزارع کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند.
سمپاش باغی
عمده ترین تفاوت بین انواع سمپاش باغی و زراعی، مربوط به راندمان آنها است

انواع سمپاش باغی

انواع سمپاش باغی این محصولات شامل موارد زیر است :

  • انواع سمپاش های کتابی اهرمی پشتی (با استفاده از فرایند محلول تحت فشار و تلمبه زنی دستی )
  • تلمبه ای ساده پشتی (با استفاده از فرایند محلول تحت فشار و تلمبه زنی دستی )
  • پشتی موتوری لانس دار (با فرایند محلول تحت فشار و موتور دو زمانه)
  • زنبه ای ( با استفاده از محلول تحت فشار و موتور بنزینی یا برقی )
  • فرغونی ( با استفاده از یک پمپ پیستونی و یک موتور چهار زمانه )
  • توربینی باغی .

تفاوت سمپاش زراعی وسمپاش باغی

عمده ترین تفاوت بین انواع سمپاش باغی و سمپاش زراعی، مربوط به راندمان آنها است. سمپاش های زراعی به دلیل استفاده در مراتع وسیع و زمین های زیر کشت کشاورزی، طراحی خاص دارند . سمپاش باغی  در یک روز می توانند مساحت بیشتری را تحت پوشش قرار دهند. اما بیشتر سمپاش های زراعی، دارای موتورهای شارژی هستند و هم به صورت دستی هم به صورت استفاده از شارژ موتور، می توان از آنها استفاده کرد. در مقابل، اکثر انواع باغی این محصول، دارای موتور غیر شارژی می باشند که در مقایسه با موتورهای شارژی انواع زراعی، قدرت بیشتری دارد. سمپاش های توربینی زراعی برای  باغ هایی با درخت های بلند و برای نخلستان ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این سمپاش ها مناسب برای باغ هایی است که تراکتور نمی تواند از میان درختان حرکت کند.

سمپاش
سمپاش باغی در یک روز می توانند مساحت بیشتری را تحت پوشش قرار دهند.

خرید سمپاش باغی

گروه تولیدی گلپا صنعت، یکی از تولید کنندگان انواع سمپاش باغی و سمپاش زراعی است که در طی چندین سال حضور در این عرصه، توانسته است تا درصد بالایی از رضایت مندی مشتریان را در کارنامه خود داشته باشد. کادر متخصص و متعهد گلپا صنعت ایرانیان، محصولاتی با کیفیت و در خور شان شما مشتریان عزیز را به بازار عرضه خواهد کرد. شما می توانید برای دریافت راهنمایی خرید انواع سمپاش باغی و سمپاش زراعی این محصول، با کارشناسان ما در واحد فروش گلپا صنعت ایرانیان تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *