»  بیشتر بدانید   »   علاوه بر به کارگیری سمپاشی مناسب چه عواملی بر کیفیت محصولات اثرگذار است؟

علاوه بر به کارگیری سمپاشی مناسب چه عواملی بر کیفیت محصولات اثرگذار است؟

کشاورزی جزء اولین ابداعات بشر بوده و نقش مهمی در توسعه و پیشرفت کشور ها دارد. برای بالا بردن کیفیت و کمیت صنعت کشاورزی، علاوه بر کیفیت زمین های زیرکشت، استفاده از ادوات کشاورزی مدرن بسیار مهم و ضروری است. کیفیت نهایی محصولات کشاورزی  به رعایت نکاتی در هریک از مراحل کاشت، داشت و برداشت بستگی دارد. رعایت این اصول باعث بالا رفتن بازدهی تولید محصولات در مزارع و باغ ها می‌شود. نحوه آماده سازی زمین، و مراحل کاشت همچنین رعایت نکات کلیدی در مراحل داشت و برداشت مهم است. با توجه به آمار، سالانه بیش از ۳۰٪ از محصولات کشاورزی به وسیله آفات ازبین می‌روند. راه حل این مشکل خرید سمپاش و سمپاشی کردن مزارع  است. نوع سم مورد استفاده، زمان سمپاشی، نحوه سمپاشی و انتخاب درست سمپاش، در نهایت بر روی کیفیت محصول نهایی و سودآوری مزرعه تاثیر دارد. در زیر به طور مختصر به آنها اشاره می‌کنیم.

فاکتور‌هایی که بر کیفیت محصولات کشاورزی اثرگذار هستند

برای سمپاشی درست و اصولی مزارع باید با انواع سموم و آفت کش ها آشنایی داشته باشیم..

قارچ کش‌‌‌ها

این دسته از سموم برای جلوگیری از عفونتهای قارچی در گیاهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. قارچ کش‌ها خود به دو دسته ارگانیک و غیر ارگانیک تقسیم می‌شوند.

علف کش ها

استفاده از علف کش ها برای سمپاشی مزارع برای مبارزه با علف های هرز است که مواد مغذی خاک را برای رشد خود می‌گیرند.

آفت کش‌ها

طیف وسیعی از حشرات و کرم ها و سایر موجودات آسیب زننده به محصولات را از بین می‌برد.

زمان سمپاشی

زمان سمپاشی بر کیفیت محصول نهایی تاثیر زیادی دارد .برای مثال در مزارع گندم بهترین زمان سمپاشی هنگام پنجه زنی و بعد از آن در زمان ساقه زنی است.برای محصولات باغی هم سمپاشی زمستانی اهمیت بیشتری دارد.

نحوه سمپاشی و انتخاب درست سمپاش

یکی از کلیدی ترین نکات در مزارع انتخاب درست سمپاش و نحوه صحیح به کارگیری آن است. با توجه به نوع محصول کشاورزی و سطح زیر کشت، سمپاش مورد استفاده تغییر می‌کند. سمپاشی که برای یک درخت تنومند استفاده می شود با سمپاش گیاهان جالیزی تفاوت دارد.

 

سمپاش های بالدار
خرید سمپاش بالدار

خرید سمپاش مناسب

همانطور که اشاره شد نوع محصول و سطح زیر کشت، عامل مهمی در انتخاب نوع سمپاش است. اگر شما مزرعه بزرگی داشته باشید قطعا به سمپاشی با مخزن بزرگ و از نوع سمپاش هیدرولیک و از نوع سمپاش بالدار احتیاج خواهید داشت. این نوع از ادوات کشاورزی ضمن داشتن بهترین بازدهی، کمترین آسیب را حین انجام کار به مزرعه وارد می‌کنند.

 شرکت گلپا صنعت ایرانیان

شرکت گلپا صنعت ایرانیان با نام تجاری شارونا، با تجربه ۳۰ ساله در تولید برترین ادوات کشاورزی در ایران می‌باشد. این شرکت با استفاده از فناوری روز دنیا و نیروی کار حرفه ای و همچنین رعایت استاندارد های کیفی لازم به یکی از برترین شرکتهای داخلی محسوب می‌شود. با تولید ۱۰۰ نوع محصول در زمینه ابزارآلات کشاورزی و تجربه سه دهه فعالیت، مرجع مناسبی برای رفع مشکلات و سوالات شما در این زمینه می باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *