»  بیشتر بدانید   »   پنج نکته مهم که در هنگام سمپاشی شالیزارها باید بدانیم

پنج نکته مهم که در هنگام سمپاشی شالیزارها باید بدانیم

در مطلب کاربرد سمپاش توربولاینر در شالیزارها بیان کردیم که سمپاش های توربولاینر برای سمپاشی شالیزارها گزینه ی مناسبی می باشد. حال در این مقاله مطالبی مفید در مورد نکاتی که در هنگام سمپاشی شالیزارها باید رعایت شود صحبت خواهیم کرد .  فرآیند سمپاشی جزء یکی از فعالیت های مهم و اساسی در زمینه بهداشت جهانی به شمار می رود . تمامی اشخاصی که در شالیزار ها و زمین های کشاورزی مشغول به کار هستند برای از بین بردن حشرات و آفت های مزرعه مورد نظر خود از سموم مخصوصی استفاده می کنند.

مطالبی در مورد سمپاشی شالیزارها

اولین نکته:

یکی از نکات مهم ،زمان مناسب سمپاشی است. عملیات ضد عفونی و پاکسازی زمین معمولا زمانی انجام می شود که آفت ها و حشرات مختلف به شالیزار ها و مزارع حمله کنند.

دومین نکته:

در ساعات خنک و مرطوب روز سمپاشی شالیزارها را انجام دهید .  به این نکته اساسی توجه داشته باشید که دمای هوا باید پایین تر از 27 درجه سانتی گراد باشد.

سومین نکته :

از دیگر مواردی که در حین انجام عملیات سمپاشی باید به آن توجه کرد استفاده از ابزار مناسب است. هر چه قدر ابزار مورد نظر شما قطرات سمی کوچکتری را اسپری کند، برای انجام این نوع فعالیت مناسب تر هستند . وجود همین عامل باعث می شود که در تمامی هزینه ها نیز صرفه جویی شود. سمپاش های مختلفی برای این کار  طراحی و تولید می شوند. شرکت گلپاصنعت ایرانیان یکی از پرطرفدارترین مدل های سمپاش ها را  که  سمپاش های توربولاینر هستند ، به مزرعه داران و تولید کنندگان محصولات کشاورزی پیشنهاد می دهد.

چهارمین نکته :

رعایت نکات بهداشتی و ایمنی جزء یکی دیگر از عوامل مهم و کلیدی این فعالیت به شمار می رود. به این مورد کلیدی توجه داشته باشید که انواع سموم کشاورزی برای تمامی انسان ها بسیار خطرناک است . توصیه ما به شما این است که از وسیله هایی مثل کلاه، دستکش، عینک ایمنی، ماسک مخصوص و چکمه پلاستیکی نیز استفاده کنید. در حین انجام فرایند سمپاشی حتما به نوع آب مصرف شده نیز توجه زیادی داشته باشید . در نهایت به این نکته توجه داشته باشید که آب مصرف شده باید دارای EC و PH نسبتا زیادی باشد.

پنجمین نکته :

آخرین نکته کلیدی که راجع به آن صحبت خواهیم کرد مربوط به خرید سموم مخصوص است. به طور کلی به این مورد ویژه توجه داشته باشید که آفت های مختلفی در جهان وجود دارند . شما برای از بین بردن این آفت ها باید سموم مخصوص به آنها را خریداری کنید.

از سمپاش‌های توربینی زراعی برای سمپاشی مزارع، گلخانه‌ها و درختان بلند مانند گردو استفاده می‌کنند.
سمپاش توربولاینر سوارشونده فن 500

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *