»  بیشتر بدانید   »   چهار نکته مهم و موثر بر قیمت سمپاش زراعی که باید قبل از خرید سمپاش بدانید

چهار نکته مهم و موثر بر قیمت سمپاش زراعی که باید قبل از خرید سمپاش بدانید

سمپاش زراعی یکی از تجهیزات کشاورزی به شمار می رود که استفاده از آن برای کشاورزان و صاحبان مزارع به یک ضرورت تبدیل شده است. برای انتخاب و خرید هر یک از این سمپاش ها نیز لازم است نکاتی را رعایت کنید. با در نظر گرفتن مواردی که بر قیمت سمپاش زراعی موثر است شما قادر خواهید بود تا خرید موفقیت آمیزی را تجربه کنید. بنابراین در صورتی که در این زمینه اطلاعات مناسبی در اختیار ندارید توصیه می کنیم تا پایان این مطلب حتما با ما همراه باشید.

سمپاش های زراعی توربولاینر به دو دسته تقسیم می شوند:

  • سمپاش های کششی مشتمل بر مخازن با ظرفیت های مختلف 1000 و 2000 لیتری هستند . این سمپاش ها دارای پمپ های پیستونی، انواع شیلنگ و لانس هستند.
  • سمپاش های سوار شونده که غالبا به دو نوع دارای لانس در باغداری و سمپاش های دارای بوم مخصوص برای زمین های زراعی، تقسیم می شوند. این سمپاش ها دارای مخازن با ظرفیت 400، 600 ، 800 و 1000 لیتری هستند. این سمپاش ها از قابلیت حمل بر روی تراکتور برخوردار می باشند . آنها با داشتن شاسی محکم و قفل پین ها به صورت خودکار به تراکتور متصل می شوند.

نکات موثر در قیمت سمپاش زراعی توربولاینر

سمپاش زراعی توربولاینر که در دو نوع کششی و سوار شونده تولید می شود دارای قیمت های متفاوتی می باشد. موارد موثر بر قیمت سمپاش زراعی توربولاینر  را می توان در چهار مورد زیر خلاصه کرد:

  • نخست این که ظرفیت مخازن سمپاش زراعی که لازم است با در نظر گرفتن وسعت زمین زراعی و کشاورزی ظرفیت این مخازن نیز متناسب باشد. بدین معنی که در انواع سمپاش زراعی سوارشونده که در مخازن 800 لیتری و 1000 لیتری تولید می شوند برای زمینهای با وسعت بیشتر استفاده می شود. همین قاعده نیز در خصوص انواع سمپاش های کششی صدق می کند که از مخازن 1000 و 2000 لیتری بهره می برند.
  • نکته دوم وجود پمپ های مخصوص هر نوع سمپاش زراعی می باشد. قیمت سمپاش می تواند موثر از پمپ های مورد استفاده در همان نوع سمپاش زراعی باشد. به عنوان مثال سرعت پاشش و کیفیت آن متاثر از نوع پمپ موجود است. در انواع سمپاش های زراعی توربولاینر گلپا صنعت ایرانیان از پمپ های برتولینی و کومت ایتالیا استفاده شده است.
  • نکته سوم موثر بر قیمت سمپاش های زراعی توربولاینر کیفیت قطعات، وزن انواع سمپاش و امکانات جانبی موجود در هر یک از سمپاش ها می باشد. وزن سمپاش های کششی غالبا کمتر از سمپاش های سوار شونده است. به عنوان مثال در انواع سمپاش کششی گلپا صنعت ایرانیان این وزن 710 کیلوگرم و در سمپاش های سوار شونده 525 کیلوگرم می باشد.
  • نکته چهارم که می تواند در قیمت گذاری سمپاش های کشاورزی موثر باشد برند آن است. برند انواع سمپاش های معروف گلپا صنعت ایرانیان توانسته است با بهره مندی از توانمندی های داخلی بر رقبای دیگر از جمله برندهای خارجی و سایر برندهای داخلی برتری یابد که حاصل تلاش، تجربه و نوآوری در این عرصه است.
سمپاش
نکات موثر در قیمت سمپاش زراعی توربولاینر

شرکت گلپا صنعت ایرانیان

گلپا صنعت ایرانیان به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های پخش و توزیع انواع تجهیزات و ادوات کشاورزی است . شرکت گلپا صنعت ایرانیان توانسته است در طول سالیان اخیر نسل نوینی از انواع سمپاش های  زراعی توربولاینر را در بازار عرضه نماید. شرکت گلپا صنعت ایرانیان اولین تولیدکننده  سمپاش توربولاینر با فن 500 و 550 در ایران است. این شرکت در سال 1398 در نمایشگاه گرگان از سمپاش توربولاینر فن 500 رونمایی کرد  . همچنین شرکت گلپا صنعت ایرانیان در سال 1400 سمپاش توربولاینر با فن 550 را در نمایشگاه گرگان رونمایی نموده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *