»  بیشتر بدانید   »   چه زمانی بهتر است مزارع گندم را سمپاشی کنیم؟

چه زمانی بهتر است مزارع گندم را سمپاشی کنیم؟

برای سمپاشی ابتدا لازم است تا بدانیم برای از بین بردن چه علفهای هرزی باید از چه نوع سمی استفاده کنیم. برخی از علفهای هرز سمومی را به خاک تزریق می کنند که مانع از رشد گندم می شود.علف های هرز بزرگترین مانع اقتصادی در برابر تولید گندم به صورت انبوه می باشد ، به همین دلیل سمپاشی مزارع گندم حائز اهمیت می باشد .

انتخاب سمپاش بالدار:

انتخاب سمپاش در زمان خرید سمپاش یکی از مهمترین نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. در این فرایند سم با میزان تعیین شده ای از آب ترکیب شده و روی زمین های زراعی پاشیده می شود.

چنانچه میزان آب زیاد باشد سبب رقیق شدن سم و کمرنگ شدن تاثیر آن خواهد شد. از طرف دیگر کم بودن آب در این ترکیب باعث می شود سم غلیظ شده و جوابگوی تمام مساحت مورد نظر نباشد. این سمپاش ها در سه مدل مکانیکی، نیمه مکانیکی و هیدرولیکی قابل خریداری می باشد.

سمپاش سوارشونده بالدار مکانیکی
سمپاش 800 و 1000 لیتری سوارشونده بالدار مکانیکی

 

سمپاش بالدار دارای دو بال در سمت چپ و راست خود می باشد. بالها دارای قابلیت تنظیم از سطح زمین با توجه به عرض و طول زمین هستند. سرعت بالا در عملیات،  سمپاشی یکنواخت در تمامی قسمتها از مزایای این روش محسوب می شوند. از سمپاش بالدار می توان برای انواع کود و سم مایع برای از بین بردن آفت  گیاهان استفاده کرد.

چه زمانی بهتر است مزارع گندم را سمپاشی کنیم؟

زمان مناسب برای سمپاشی گندم از دیگر نکات مهمی که باید قبل از عملیات به آن توجه کرد است. کارشناسان این حوزه بهترین زمان سمپاشی برای مزارع گندم را از مرحله پنجه زنی تا اوایل ساقه رفتن بوته های گندم عنوان کرده اند. همچنین بهترین فصل برای سمپاشی مزارع گندم فروردین ماه یعنی اوایل بهار اعلام شده است. سمپاشی مزارع گندم باید در هوای آرام انجام شود و دمای شبانه روز منطقه کمتر از 10 درجه سانتیگراد باشد.

شرکت گلپا صنعت ایرانیان:

شرکت گلپا صنعت ایرانیان با نام تجاری شارونا سه دهه است که در حوزه تولید ادوات و قطعات کشاورزی با استانداردها، تکنولوژی و دانش روز فعالیت می کند. نیروی های متخصص این شرکت در تلاش هستند تا بهترین و مطلوبترین قطعات کشاورزی را با مناسب ترین قیمت به دست کشاورزان و افرادی که در این حوزه مشغول فعالیت هستند برساند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *