»  بیشتر بدانید   »   چه مواردی موجب خرابی سمپاش کشاورزی میشود ؟

چه مواردی موجب خرابی سمپاش کشاورزی میشود ؟

سمپاش کشاورزی یکی از پرکاربردترین تجهیزات در این زمینه می باشد که در صورت انتخاب آگاهانه آن می تواند به یاری کشاورزان بشتابد. در واقع به همان نسبت که انتخاب و خرید انواع سمپاش کشاورزی اهمیت دارد نگهداری آن نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این کار زمانی می تواند موثر واقع شود که کشاورزان یا مزرعه داران با شناخت کافی و داشتن اطلاعات صحیح در این زمینه از خرابی سمپاش پیشگیری کنند. حفظ و نگهداری اصولی سمپاش های کشاورزی موجب افزایش عمر مفید این تجهیزات خواهد شد.  در نهایت می تواند موجب بازدهی بیشتر و جلوگیری از تحمیل هزینه های جانبی برای کشاورزان خواهد شد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا از مواردی که موجب خرابی سمپاش شما می شود بیشتر اطلاع پیدا کنید.

توصیه هایی برای پیشگیری از خرابی سمپاش کشاورزی

سمپاش کشاورزی شما مانند اغلب لوازم و تجهیزات زراعی و کشاورزی به مرور زمان قابلیت های خود را از دست خواهد داد. از همین رو لازم است تا با مواردی که موجب استهلاک و کاهش عمر مفید آن شوند آشنا شوید و با رفع این موارد از خرابی سمپاش خودتان در کوتاه مدت جلوگیری کنید. برخی از مهمترین مواردی که لازم است نسبت به رفع آنها اقدام کنید عبارتند از:

انتخاب سمپاش کشاورزی مناسب

لازم است با در نظر گرفتن وسعت جایی که قصد سمپاشی دارید از تجهیزات مناسب سمپاشی از قبیل انواع سمپاش کشاورزی استفاده کنید. از پمپ های دستی نمی توانید برای مزارع وسیع استفاده کنید. همانطور که استفاده از سمپاش های بزرگ نیز برای مزارع کوچکتر نیز توصیه نمی شود. به عبارت دیگر بهتر است انتخاب این نوع دستگاه با توجه به حجم و وسعت محل مورد نظر باشد.

سمپاش
سمپاش کشاورزی

در نظر گرفتن ظرفیت مخزن سمپاش کشاورزی

معمولا مخازن انواع سمپاش های کشاورزی  به مخازن کمتر از 800  لیتر تا بیش از 2000 لیتر تقسیم می شوند. لازم است در زمان خرید سمپاش کشاورزی با مخزن مناسب را بدین منظور انتخاب کنید. کارشناسان فروش شرکت گلپا صنعت ایرانیان در این زمینه می توانند مشاوران خوبی برای شما باشند. بدین منظور فقط کافیست تا به وب سایت و فروشگاه گلپا صنعت ایرانیان ارائه کننده انواع محصولات و ماشین آلات و ادوات کشاورزی با بیش از سه دهه فعالیت درخشان در این زمینه مراجعه کنید و پس از تماس با مشاوران این محصول را  سفارش دهید.

عدم استفاده از آب شور (قلیایی یا اسیدی) به عنوان حلال

آب های قلیایی و اسیدی با ph  بیش از 7 می تواند به سمپاش شما ضربه بزند . آب های قلیایی موجب اسیدیته شدن محلول سمپاشی شده و در نتیجه به خوردگی و از بین رفتن جداره های داخلی مخازن منجر می شود. eh  یا توان هدایت الکتریکی آب نیز می تواند در این زمینه موثر باشد. توصیه می شود در این موارد از دستگاه کنترلر بدین منظور استفاده شود.

جنس بدنه مناسب و مقاوم سمپاش کشاورزی

جنس بدنه انواع سمپاش های کشاورزی از استیل ضد زنگ و پلاستیک فشرده و مقاوم تولید می شود. بهتر است در صورتی که تشخیص داده اید که سمپاش مورد نظر شما فاقد بدنه با کیفیت و متریال های مقاوم می باشد از خرید آن حتی با قیمت پایین تر صرف نظر کنید و کیفیت را فدای قیمت آن نکنید.

بهره مندی از صافی فیلتر دار

آب های رسوب دار و مواد یا ضایعات دیگر موجب می شوند تا در نهایت با ورود به مخزن سمپاش شما در آن ته نشین شوند . همچنین موجب گرفتگی نازل یا حتی رسوب کردن در مخزن آن شده و موجب خرابی سمپاش شما شوند. در خوشبینانه ترین حالت هم به سختی می توانید داخل مخزن را تمیز کنید. توصیه می کنیم از خرید هر نوع سمپاش بدون صافی خودداری کنید . برای خرید سمپاش مناسب کشاورزی با کیفیت واقعی و قیمت مناسب به وب سایت شرکت گلپا صنعت ایرانیان مراجعه کنید . هم اکنون می توانید سمپاش مورد نظر خود از طریق سایت سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *